Další informace

V této sekci najdete odpovědi na nejčastější dotazy.

Co to je epitéza?

Epitézy jsou silikonové náhrady částí lidského těla, které se vyznačují vysoce realistickým vzhledem. Tyto pomůcky jsou zhotovovány individuálně pro pacienty, kteří utrpěli ztrátu části těla v důsledku úrazu, onkologického onemocnění, chirurgického zákroku nebo mají vrozenou vadu.

Proč se používají epitézy?

Protetické silikonové náhrady jsou vhodné zejména v případě ztráty tkání, které nelze rekonstruovat chirurgickým zákrokem. Mezi hlavní přínosy těchto pomůcek patří obnova přirozeného vzhledu, funkční a psychické výhody pro uživatele a zabránění sociální izolaci.

Kolik náhrada stojí?

Individuální silikonová náhrada je plně hrazena z prostředků zdravotního pojištění. Podmínkou je schválení poukazu na ortopedicko-protetickou pomůcku revizním lékařem zdravotní pojišťovny pacienta.

Jak moc reálně náhrada vypadá?

Zhotovení náhrady je umělecká, ruční a precizní práce. Věnujeme pozornost pečlivému provedení anatomických detailů jako jsou nehty, obočí, řasy nebo detaily kůže, protože to vše ovlivňuje přirozený vzhled a věrohodnost silikonových náhrad.

Chci silikonovu náhradu, co mám udělat?

Stačí kliknout nahoře na tlačítko “kontaktujte nás” a vyplnit formulář, případně zavolat na telefonní číslo 777 701 513 a domluvit si schůzku.

Jak probíhá proces získání poukazu?

Odborný lékař (chirurg, plastický chirurg, ortoped, ortopedicko-protetický lékař, vybraná pracoviště ORL) vystaví pacientovi poukaz na ortopedicko-protetickou pomůcku a žádanku o zvýšenou úhradu

  • Naše pracoviště připraví předkalkulaci ceny pomůcky
  • Poukaz, žádanku a předkalkulaci ceny předloží pacient reviznímu lékaři ke schválení
  • Zdravotní pojišťovna rozhodne o schválení/neschválení úhrady pomůcky pro pacienta

Nebojte se, poradíme Vám s postupem vyřizování.

Jak probíhá proces získání náhrady?

Individuální zhotovení silikonové náhrady vyžaduje úzkou spolupráci uživatele a protetického pracoviště. Uživatel se společně s našimi odbornými pracovníky podílí na návrhu silikonové náhrady, jejím tvarovém a barevném provedení. Při standardním postupu jsou nezbytné následující návštěvy uživatele na našem pracovišti:

  • Úvodní konzultace, návrh náhrady, stanovení měrných podkladů
  • Konzultace tvaru náhrady a určení barevného provedení
  • Odsouhlasení tvarového a barevného provedení náhrady
  • Dokončení náhrady, její předání a poučení uživatele

Podle typu silikonové náhrady většinou zhotovení vyžaduje 2 až 4 návštěvy na našem pracovišti.

Kde mohu získat silikonovou náhradu?

Speciální protetické centrum SilikonLab se nachází ve Frýdku-Místku, ulice Dr. Jánského 3238 (budova High-Tech centra). Spolupracujeme s řadou protetických pracovišť - SilikonLab partneři. Prohlédněte si centrum na mapě.

Mám jiný dotaz.

Pokud máte jakýkoliv jiný dotaz, tak nám neváhejte napsat na tym@silikonlab.cz nebo zavolat na 777 701 513. Rádi Vám pomůžeme!

Chci také epitézu.

Kontaktujte nás, domluvíme si schůzku a další kroky.

KONTAKTUJTE NÁS

Příběhy uživatelů.

Pečtěte si příběhy uživatelů našich epitéz.

PŘÍBĚHY UŽIVATELŮ

MARTINA, 17
chodidlo